Novi Sade (Serbija) finišavo Europos jaunimo U20 imtynių čempionatas. Imtynių turnyras buvo itin sėkmingas mūsų šalies delegacijai – iškart du atletai iškovojo Senojo Žemyno medalius.

Abu apdovanojimai ypatingi, nes iki šiol nėra spindėję ant mūsų imtynininkų krūtinių.

Graikų-romėnų imtynių rungtyje Rokas Čepauskas Lietuvai padovanojo pirmą Europos jaunimo čempionato medalį, o laisvūnas Paulius Leščauskas, iškovodamas pirmą laisvųjų imtynių čempionato bronzą, gerokai kilstelėjo šalies laisvųjų imtynių lygį.

Nuo Nepriklausomybės atkūrimo laikų iki šių metų klasikai buvo iškovoję 5 sidabro ir 6 bronzos Europos jaunimo čempionatų medalius, tuo tarpu laisvūnai penkis kartus kovojo mažuosiuose finaluose, tačiau jų barjero neperžengė ir tenkinosi penktosiomis vietomis. Tačiau yra vienas „bet“. 1994 metais Kourtanėje (Suomija) vykusiame Europos imtynių čempionate tuomet dvidešimtmetis Ričardas Pauliukonis užėmė trečią vietą. Tiesa, oficialiai čempionato amžiaus grupė buvo įvardinta „espoir“, kas, verčiant iš prancūzų, yra „viltis“. Vadinasi, prieš trisdešimt metų būsimas olimpietis Ričardas tapo Europos vilčių čempionato prizininku, kas, iš esmės, prilygsta Europos jaunimo čempionatui.

Pažymėtina, jog Europos vilčių ir jaunimo čempionatai dažniausiai nevykdavo tais pačiais metais.

Moterų imtynių rungtyje vienintelei Danutei Domikaitytei pavyko užkopti ant nugalėtojų pjedestalo – 2013 metais ji Makedonijos sostinėje Skopjėje iškovojo Europos jaunimo čempionato sidabro medalį.

Šių metų mūsų jaunimo pergalės Europos arenose pakėlė imtynių mylėtojų lūkesčių kartelę, kas, be abejo, sudarys spaudimą patiems atletams ir jų treneriams. Ypač prieš artėjanti pasaulio jaunimo čempionatą, kuris startuos rugsėjo 2 dieną Ispanijos Pontevedroje.

Trenerių ir pačių sportininkų laukia naujas iššūkis – kuo greičiau pamiršti svaiginančią euforiją ir tinkamai ruoštis atsakingiesiems startams.