Novi Sade (Serbija) vykusiame Europos jaunių (U17) imtynių čempionato moterų imtynių turnyre Greta Tverskytė (69 kg; 15 dalyvių) užėmė septintą vietą. Radviliškietės rezultatai byloja, kad atletės debiutas pagrindinėse kontinento jaunių amžiaus grupės varžybose neprisvilo. Greta Tverskytė sėkmingai įveikė kvalifikaciją, kurioje akivaizdžiai nustelbė graikę Dimitrą Barelou (10:0), o ketvirtfinalyje aršioje kovoje minimaliai 4:5 nusileido prancūzei Lisei Landouzy.

Paguodos imtyje Greta 1:3 nusileido Zahrai Karimzadai iš Azerbaidžano – iki pergalės jai pritrūko tik vieno techninio veiksmo.

Pernai Vengrijoje vykusiame Europos imtynių U15 čempionate Greta liko turnyrinės lentelės gale, todėl šių metų šuolis į septintą poziciją parodo rimtą merginos nusiteikimą siekti palankių rezultatų įvairaus lygio varžybose.

Tuo tarpu Greta Usinovič kvalifikacijoje neprilygo serbei Orsoljai Habi (2:12). Serbė aštuntfinalyje nugalėjo ukrainietę Oleksandrą Malkovą, tačiau O. Habi pralaimėjimas ketvirtfinalyje prancūzei Violettai Duchet Annez sužlugdė vilnietės viltis kautis dėl bronzos, kuri galutinėje įskaitoje liko tryliktoje vietoje tarp 18 dalyvių.

Augustė Gendvilaitė (73 kg; 12 dalyvių) burtų valia pateko į ketvirtfinalį ir pralaimėjo vėliau finalą pasiekusiai Dianai Titovai (šalies pavadinimas neskelbiamas). Paguoda mūsų atletei taip pat susiklostė nesėkmingai – Augustę dvikovos pabaigoje ant menčių paguldė rumunė Anna Hotaran. Serbijoje A. Gendvilaitė užėmė aštuntą vietą.

Europos jaunių čempionate kovojo 153 merginos iš 29 valstybių. Komandų įskaitoje mūsų rinktinė užėmė 19 vietą.

WW – 73 kg 1/4 Finalo Augustė GENDVILAITĖ – Diana TITOVA 0:11

Tuo tarpu Europos imtynių čempionato laisvųjų imtynių turnyre mūsų jauniesiems atletams nepavyko deramai įsibėgėti – abu imtynininkai pralaimėjo pirmąsias kovas. Vakaris Šimoliūnas (71 kg) kvalifikacinėje imtyje neprilygo lenkui Gracjanui Matyjasekui (0:10), o Matas Juščius (80 kg) aštuntfinalyje nusileido italui Jacopo Giustai (5:16).

Po visų kovų paaiškėjo, jog M. Juščius liko tryliktas (20 dalyvių), o Vakaris Šimoliūnas tenkinosi priešpaskutine – 23-čia – vieta.

Čempionate kovėsi 174 laisvūnai iš 31 valstybės. Mūsų šalies komanda rikiavosi tarp autsaiderių, kur dalinosi 22-31 vietomis.

FS – 71 kg Kvalif.  Vakaris ŠIMOLIŪNAS – Gracjan MATYJASEK (POL) 0:10

FS – 80 kg 1/8 Finalo Matas JUŠČIUS – Jacopo GIUSTA (ITA) 5:16