Olimpinės atrankos turnyras
Graikų-romėnų imtynės
Penktadienis, gegužės 10 d.

Mantas Knystautas (130 kg) pralaimėjo bronzinę dvikovą ir neteko galimybės kovoti dėl olimpinio kelialapio. Mantas pirmame kėlinuke atliko ridenimą, tačiau neapsigynė nuo varžovo kontratakos ir pats praleido du ridenimus. Antrame kėlinuke Mantas paspaudė gazą, visgi teisėjai neskyrė P.Hlinčiukui nuobaudos už pasyvumą. Vėliau sekė apsikeitimas techniniais veiksmais prie kilimo krašto ir užsitęsusios trenerių iššūkių vaizdo peržiūros. Likus 13 sekundžių Mantas sumažino skirtumą iki vieno taško (5:6), tačiau varžovui pavyko apsaugoti įgytą pranašumą.

Lemiamoje imtyje dėl olimpinio bilieto P.Hlinčiukas rezultatu 4:2 įveikė Londono olimpinių žaidynių sidabro medalio laimėtoją estą Heikį Nabį.
————————————-
Stambule prie finišo priartėjo pasaulinis olimpinės atrankos turnyro graikų-romėnų imtynių varžybos.
Po dviejų dienų dvikovų maratono klasikų distancijoje liko vienintelis Mantas Knystautas.
Tikslui pasiekti reikėjo trijų pergalių.
Penktadienį Mantas pirmą barjerą įveikė – graikas Nikolaos Ntounias nugalėtas per dvi minutes! Beliko du žingsniai – imtyje dėl bronzos įveikti pasaulio U20 ir U23 čempionatų nugalėtoją 22-iejų Pavelą Hlinčiuką. Sėkmės atveju lemiamoje imtyje susikautų su kitu bronzos medalininku – estu Heiki Nabiu.
Deja, šįkart Fortūna buvo varžovo pusėje.

GR – 130 kg 3-5 v. Mantas KNYSTAUTAS – Pavel HLINCHUK 5:6
GR – 130 kg Paguoda Nikolaos NTOUNIAS (GRE) – Mantas KNYSTAUTAS 0:9
GR – 130 kg 1/4 Finalo Sabah SHARIATI (AZE) – Mantas KNYSTAUTAS 1:1 (pralaimėjimas pagal kriterijus)
GR – 130 kg 1/8 Finalo Mantas KNYSTAUTAS – David OVASAPYAN (ARM) 2:0
GR – 130 kg Kvalif. Moises Salvador PEREZ HELLBURG – Mantas KNYSTAUTAS 2:5